דף הבית >> בתי כנסת >> ישיבת נהר שלום

ישיבת נהר שלום

נמצאת בשכונת נווה שלום ברחוב שילה 6.
הישיבה נקראת נהר שלום על שם ספרו של המקובל הידוע רבי שלום שרעבי "הרש"ש". רבי שלום שרעבי חי במאה ה- 18 ונחשב לגדול המקובלים האחרונים.
את ישיבת 'נהר שלום' ייסד הרב מרדכי שרעבי [1908-1983], שהיה אחד מגדולי המקובלים וכונה 'זקן המקובלים'. רבים היו משחרים לפתחו של הרב שנודע כפועל ישועות, כדי לקבל את ברכותיו. את הכספים שאנשים תרמו הקדיש הרב להחזקת הישיבה ובעיקר לתמיכה בנצרכים כאשר הוא וזוגתו – לאה שרעבי – חיו בצניעות רבה. הרב נפטר ללא ילדים.
 מבין תלמידיו אפשר למנות את הרב עובדיה יוסף, הרב מאיר גץ, ואת הרב שלום שמואלי. הרב שמואלי עמד בראשות הישיבה אחר פטירתו של הרב שרעבי, וכיום ממלא את התפקיד בנו הרב בניהו שמואלי.
בישיבת 'נהר שלום' לומדים עשרות תלמידי חכמים את תורת הסוד והקבלה. ראש הישיבה כיום הוא הרב בניהו שמואלי הנחשב למקורבו ותלמידו של הרב עובדיה יוסף, ומוכר כמקובל בעל שם. בצעירותו הסתופף הרב בית מדרשו של המקובל הרב יצחק כדורי זצ"ל, שם למד את תורת הסוד והקבלה.
 
טלפון: 052-350-8440
זכויות היוצרים באתר, לרבות תכנים, תמונות, וכל מידע ותוכן אחר, שייכות ל "אהבת ירושלים" - רפי כפיר.   אין לעשות שימוש בתכנים ללא רשות בכתב ומראש
המפות המוצגות באתר, מבוססות על Google Maps, משכך, עלולות להיות סטיות ואי דיוקים קלים בחלק מהמפות.
©