דף הבית >> אתרים >> ציור הקיר ברחוב אגריפס

ציור הקיר ברחוב אגריפס

הציור נמצא על בית ברחוב הרב שמואל ברוך פינת רחוב שערי צדק.
הציור הזה וציורים נוספים בירושלים נעשו על ידי קבוצה צרפתית מהעיר ליון שנקראת:
 (עיר היצירה)Cite de la creation. קבוצה זו החלה לפעול בשנת 1978 והיו בה 11 חברים בוגרי בית הספר לאמנות בליאון. הרעיון הוא ליזום פרויקט חברתי עממי .  הקבוצה ציירה במקומות רבים בעולם כמו: מקסיקו, ספרד, צרפת קנדה (קויבק), פורטוגל, אפריקה ועוד.  בדרך כלל הם פעלו באזורי מצוקה והציורים רצו לשקף את המציאות באותם אזורים תוך כדי שילוב עם האוכלוסיה המקומית.
הקבוצה פועלת בליון ומכשירה עשרות אמנים מכל העולם כדי שיפעלו בארצותיהם.
הפרויקט בירושלים הוא יזמת עירית ירושלים ומשרד התיירות כאשר רענן דינור – מנהל אגף התרבות בעיריה יצא לליון להשתלמות בנושא "אמנות חוצות".  הוא ראה את הציורים שם, התלהב ופעל להביא את הקבוצה ליצור עבור ירושלים.
תהליך היצירה קורה כאשר הקבוצה מגיעה למקום המיועד, חשה את האוירה במקום ומתרשמת מהאזור.  הם נפגשים עם האנשים שם ושואבים מהם רעיונות.  לאחר שמצאו את המקום עליו יודבק הציור, מקלפים את הטיח מהבניין או מסירים את הפח (במקרה של רחוב אגריפס) ומטייחים מחדש.  הציור נעשה על בד שמודבק אל הקיר בדבק מיוחד.  כאשר הציור מודבק אל הקיר מוסיפים תקונים אחרונים.
ברחוב אגריפס ניסו בעזרת הציור להראות את השוק הסמוך תוך רמיזה לשוק ההסטורי בקרדו.  על הקיר מצוירות מרפסות ועליהם אנשים עם סוג של איטראקציה ביניהם כאשר המרפסות בציור משתלבות עם מרפסות הבניין.  בתחתית הציור מן קיוסק וחנות פלאפל.
 
טלפון: 052-350-8440
זכויות היוצרים באתר, לרבות תכנים, תמונות, וכל מידע ותוכן אחר, שייכות ל "אהבת ירושלים" - רפי כפיר.   אין לעשות שימוש בתכנים ללא רשות בכתב ומראש
המפות המוצגות באתר, מבוססות על Google Maps, משכך, עלולות להיות סטיות ואי דיוקים קלים בחלק מהמפות.
©