דף הבית >> סיורים >> מאיליה קפיטולינה לבירת ישראל

מאיליה קפיטולינה לבירת ישראל

הסיור הזה הוא בפאתי אזור ה"נחלאות" , אבל בכל זאת החלטתי לצרף אותו לקובץ זה כי לכל אורכו יש תצפית נפלאה על ה"נחלאות" ואפשר גם לשלב אותו בביקור ב"נחלאות" הסמוכות מאד אליו.
הסיור הוא לאורך רחוב רוטשילד הנמצא מעברו המערבי של גן סאקר ויש בו אתרים רבים הנמצאים בסמיכות האחד אל השני.
הסיור מיועד לכל המשפחה.
הסיור מתחיל בשרידים של בית חרושת רומאי מתקופת העיר הרומית איליה קפיטולינה הנמצאים במרתף מרכז הקונגרסים בגבעת רם. משם נלך לכמה אתרים הקשורים עם מלחמת העצמאות והקמת המדינה.  הראשון בהם הוא אנדרטת "נזכור" להנצחת חללי מלחמת העצמאות בירושלים, שהועברה לכאן אחרי שנים שעמדה מול התחנה המרכזית.  ליד אנדרטת "נזכור" ישנו אתר הנצחה לחללי חטיבת הראל שלחמה בירושלים ועל הדרך אליה במלחמת השחרור.  ליד האנדרטה ישנו בית קברות מימי מלחמת השחרור ובו קבור גם האדמו"ר מזעוויל שקברו מושך אליו אלפי מתפללים המקוים לישועה.  בהמשך הכביש נמצאת התחנה לחקר צפורי ירושלים ובה מזדמנת למבקר חוויה מסוג אחר.  נבקר גם בגן הורדים ובמנורת הכנסת המציגה את תולדות עם ישראל מאברהם אבינו ועד היום.  אפשר לשלב בסיור גם ביקור בכנסת ובבית המשפט העליון ולקנח בסינימה סיטי בבית קפה או בסרט.
 
 
טלפון: 052-350-8440
זכויות היוצרים באתר, לרבות תכנים, תמונות, וכל מידע ותוכן אחר, שייכות ל "אהבת ירושלים" - רפי כפיר.   אין לעשות שימוש בתכנים ללא רשות בכתב ומראש
המפות המוצגות באתר, מבוססות על Google Maps, משכך, עלולות להיות סטיות ואי דיוקים קלים בחלק מהמפות.
©