דף הבית >> בתי כנסת >> בית כנסת עדות ביהוסף

בית כנסת עדות ביהוסף 

נמצא בשכונת שבת צדק ברחוב ביבס ליד בור המים 
בית הכנסת הזה הוא ספרדי .  על קיר בית הכנסת כתובת המספרת על שיפוצים שנערכו בו בשנת 1969.  על הקיר של בית הכנסת היתה תמונה של "הצדיק מביבס" – דוד סבו.
דוד סבו ניצול שואה, עלה אחרי המלחמה ארצה ולאחר ששירת כחייל בירושלים התחיל ללמוד אמנות בבצלאל ולא סיים.  הוא עבד כאח סיעודי בבית החולים לחולי נפש בגבעת שאול וגר בעין כרם.  דוד ניגן באקורדיון והעניק שיעורי נגינה חינם אין כסף לילדים.  את דירתו בעין כרם נתן במתנה למשפחה נזקקת ועבר לגור בחדר בשכונת שבת צדק.  בשכונה פעל למען הקהילה ובעיקר למען הילדים: הוא לימד אותם נגינה ללא שכר ונהג לצלם אותם ואת התמונות נתן להם במתנה.  ישנם ילדים לא מעטים שהתמונות היחידות שנשארו להם מימי ילדותם הם התמונות שצילם דוד סבו.  הוא פעל גם עבור הזקנים:  הוא תיקן את תנורי הנפט שלהם לקראת החורף וסייד את בתיהם בקיץ.  בשנת 1997 נפטר ותושבי השכונה החליטו להנציח אותו בתמונה עשויה מאריחים.
לאחרונה התחילו להתפלל בבית הכנסת בשבתות אנשי ברסלב שהחליטו שתמונתו של סבו מתנגשת עם ערכי בית הכנסת שלהם וכיסו אותה בצבע.
 
טלפון: 052-350-8440
זכויות היוצרים באתר, לרבות תכנים, תמונות, וכל מידע ותוכן אחר, שייכות ל "אהבת ירושלים" - רפי כפיר.   אין לעשות שימוש בתכנים ללא רשות בכתב ומראש
המפות המוצגות באתר, מבוססות על Google Maps, משכך, עלולות להיות סטיות ואי דיוקים קלים בחלק מהמפות.
©