דף הבית >> בתי כנסת >> בית כנסת סתהון

בית כנסת סתהון

נמצא ברחוב יהוסף שוורץ 5 ב"שכונת מחנה יהודה"
 
את בית הכנסת ייסד עובדיה הררי שעלה מחלב, התיישב ב"מחנה יהודה" והקים את בית הכנסת הזה שקדם לבתי כנסת חלביים אחרים שנוסדו באזור, כמו ביכ"נ "זכות אהרן סילווירה" ו"עוד יוסף חי".  משפחת סיטון (סתהון) היתה הדומיננטית בבית הכנסת בשנות ה – 20, משפחת הררי נעלמה ובית הכנסת נושא את שמה של משפחת סיטון שגם היא מוצאה מחלב.  לגבי השם המיוחד ישנן כמה אגדות:  האחת מספרת שבמפקד אוכלוסין שנערך בחלב באו הפוקדים לבית המשפחה ופגשו ילדים בחצר.  לשאלתם ענו הילדים: "סית הון" כלומר כאן גרים ששה.
אגדה שניה מספר על עשיר יהודי מחלב שחלה וידי הרופאים קצרו מלהושיע אותו. לילה אחד הופיעה סבתו בחלומו והבטיחה לו רפואה שלמה ואכן הוא נרפא.  מאז החליט העשיר לשנות את שמו ל – "סתהון" דהיינו "סבתא פה".  בשנות ה – 70 של המאה ה עשרים ירד בית הכנסת מאד עד שרק בשבת התקיימה בו תפילה.  גם הנוסח החלבי נעלם שכן מתפלליו המועטים היו מעדות שונות אבל בשנים האחרונות נהייתה לבית הכנסת עדנה, יש בו מנין במשך כל השבוע לכל התפילות וכן מתקיים בו בית מדרש כל יום בשעות אחר הצהרים ועד 22:00 .
 
טלפון: 052-350-8440
זכויות היוצרים באתר, לרבות תכנים, תמונות, וכל מידע ותוכן אחר, שייכות ל "אהבת ירושלים" - רפי כפיר.   אין לעשות שימוש בתכנים ללא רשות בכתב ומראש
המפות המוצגות באתר, מבוססות על Google Maps, משכך, עלולות להיות סטיות ואי דיוקים קלים בחלק מהמפות.
©